25. července 2015

Voskovky a ještě jednou voskovky.... návod pro blog D-hobbyChtěla jsem si udělat zápisníček, který by mě při pohledu rozveselil a vykreslil dobrou náladu.
Zvolila jsem veselé barvy, které mám ráda, ale přemýšlela jsem, jakou technikou to celé udělat. Nakonec zvítězily voskovky. Mám je ráda. Na rozdíl od sprejů vím, kde bude jaká barva, dají se rozmývat vodou, rozmazávat prsty, mají širokou barevnou škálu, jsou prostě bezva.Na akvarelový papír velikosti A6 jsem voskovkami  Aladine  „načmárala“ barevné pozadí.

Pozadí jsem rozmyla vodním štětcem a vodou. Kde se mi to nezdálo, opět jsem voskovkou udělala tahy a ty jsem pak již jenom rozmazala prstem.
Takto vzniklé pozadí jsem přilepila na karton. Protože byl papír s kartonem celý zvlněný, musela jsem ho vyrovnat. K tomu mě výborně posloužil Big Shot, který momentálně „zahálel“
Protože měl být projekt plastický, narazítkovala jsem si kytičky voděodolným inkoustem Archival Ink,
 
které jsem opět vymalovala voskovkami.
Stejným způsobem jsem si připravila i postavičku.

Na již vyrovnaný podklad jsem narazítkovala opět voděodolným inkoustem Archival Ink, motivy razítek Carabelle - HERBES FOLLES ET TEXTURE a Carabelle - JARDIN DES DÉLICES a drobné kytičky.

Abych věděla, kde udělat plastiku texturovací pastou, nalepila jsem postavičku na narazítkované pozadí a pomoci šablony a strukturovací pasty jsem udělala plastické kytičky.
Vystřižené narazítkované a vymalované kytičky jsem nalepila do hlavy postavičky a „zakryla“ spodní část.
A je téměř hotovo, ještě se vše přelakovalo matným bezbarvým lakem. Barvy se zjasní a zvýrazní a zápisník je chráněn proti poškození.
Teď již zbývá jenom nařezat papíry odpovídající velikosti a vše svázat.
A zde je hotový zápisník.Žádné komentáře:

Okomentovat